Chirurgia Plastyczna Mateusz Knakiewicz

Powiększanie piersi implantami jest najczęściej wykonywaną operacją przez chirurga plastycznego. Rozmiar implantu wybierany jest na konsultacji. U każdej kobiety klatka piersiowa jest zbudowana inaczej i dobór odpowiedniej wielkości protezy jest kluczowy, aby uzyskać harmonijny kształt i wygląd dopasowany do sylwetki. Oprócz wielkości chirurg plastyczny dopasuje również kształt implantu. Do wyboru są protezy okrągłe oraz profilowane (tzw. anatomiczne). Zarówno jedne jak i drugie posiadają odpowiednie projekcje, od bardzo wysokich do niskich.

Najczęściej stosowanym i najbezpieczniejszym dostępem operacyjnym jest ten z bruzdy podpiersiowej. Cięcie o długości 3-4cm jest po operacji ukryte w nowo wytworzonym fałdzie podpiersiowym. Podczas operacji nie jest przecinany gruczoł piersiowy, ani przewody mlekowe i teoretycznie po zabiegu można karmić piersią.

Istotną kwestią jest położenie implantu w stosunku do mięśnia piersiowego większego. W zależności od budowy piersi, preferencji chirurga oraz stylu życia pacjentki protezę można wszczepić pod lub nad mięsień. Każda z lokalizacji ma swoje wady i zalety, które należy poznać przed operacją.