Mateusz Knakiewicz - specjalista chirurgii plastycznej

Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Od 2009r. pracowałem we wrocławskiej klinice mojego ojca, dr. Henryka Knakiewicza – specjalisty chirurgii plastycznej. Prywatna Przychodnia Chirurgii Plastycznej H.Knakiewicz była miejscem gdzie aktywnie uczestniczyłem we wszystkich rodzajach operacji z zakresu chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej. Bardzo szeroki wachlarz operacji dał mi solidne podstawy do przeprowadzenia wszelkich zabiegów, od powiększani piersi wraz z ich plastyką, poprzez operacje estetyczne w zakresie twarzy i szyi w postaci face-liftingu, plastyki powiek górnych i dolnych, plastyki nosa i uszu, aż do rozległych liposukcji i abdominoplastyk. Bezpośredni nadzór ojca spowodował, że bardzo szybko nauczyłem się jak operować by uzyskać najlepszy możliwy do osiągnięcia wynik operacji przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa dla pacjenta.

Specjalizację z chirurgii ogólnej rozpocząłem w 2012r. w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 we Wrocławiu na oddziale Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Endokrynologicznej. Kierownikiem szkolenia specjalizacyjnego był dr n. med. Piotr Czopnik. Nacisk na operacje z zakresu chirurgii onkologicznej zaprowadził mnie do Instytutu Onkologii im. Marii Curie-Skłodowskiej w Gliwicach na Oddział Chirurgii Onkologicznej, której przewodniczył prof. Adam Maciejewski.

Od 2014r. pracowałem w Zachodniopomorskim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Plastycznej w Gryficach. W 2019r. uzyskałem tytuł specjalisty chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej. Kierownikiem specjalizacji był dr n. med. Andrzej Krajewski.

Operacje komercyjne z zakresu chirurgii plastycznej i zabiegi medycyny estetycznej wykonuję we Wrocławiu w Klinice Iwanowski & Knakiewicz (ul. Długa 16b, Wrocław).

 

Konsultacje z zakresu chirurgii plastycznej oraz zabiegi z zakresu medycyny estetycznej (kwas hialuronowy Restylane, botoks – Azzalure, rewitalizacja skóry SuneKos oraz wiele innych) odbywają się w Dermestetica, gabinecie kosmetologii estetycznej Justyna Kozłowska (Jana Kilińskiego 29, 76-200 Słupsk; tel. 514 066 696).